- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Realitné investície: 5 perspektívnych ciest ako získať pasívny príjem

Investovanie peňazí je dôležitou súčasťou finančnej stratégie mnohých ľudí. Len málokto má však jasnú predstavu o tom, kam a do čoho je vhodné investovať peniaze tak, aby dosiahli čo najlepšie výsledky. Jednou z atraktívnych možností investovania je práve investovanie do nehnuteľností. Tu je 5 spôsobov ako na to.

Investície do nehnuteľností ponúkajú niekoľko rôznych spôsobov ako efektívne zhodnocovať svoje voľné finančné prostriedky. Ich výber závisí od samotného investora, jeho očakávaní, preferencií či ochoty akceptovať riziko. Okrem toho je dobré neupínať sa zbytočne len na jednu z dostupných možností. S cieľom diverzifikovať riziko sa oplatí spoľahnúť práve na ich kombináciu. Kam investovať peniaze a aké spôsoby máte k dispozícii?

Kúpa nehnuteľnosti s cieľom prenájmu

Prvým spôsobom, do čoho investovať, je kúpa nehnuteľnosti s cieľom jej prenájmu. Takýmto spôsobom máte možnosť získať pravidelný príjem a potenciál profitovať z prípadného zvyšovania hodnoty nehnuteľnosti v čase.

Investovanie do realitných fondov

Jednou z možností je aj investovanie do realitných fondov, v rámci ktorých sa zhromažďujú finančné prostriedky od investorov, a tie sa následne investujú do rôznych typov nehnuteľností. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť diverzifikáciu svojho portfólia a zároveň využiť možnosť jeho profesionálneho riadenia.

Crowdfunding

Crowdfunding nehnuteľností je ďalším zaujímavým spôsobom, ako realizovať investície do nehnuteľností. Ide o spôsob, kedy viacerí investori svojimi voľnými finančnými prostriedkami spoločne prispievajú na financovanie konkrétneho developerského projektu, čo dáva priestor investovať do konkrétnych nehnuteľností aj s menším objemom finančných prostriedkov.

Flipping

Ďalšou z možností je tzv. flipping, ktorý predstavuje proces kúpy nehnuteľnosti a jej následnej renovácie s cieľom predaja za istý zisk. Ide o spôsob investovania, ktorý si síce vyžaduje zručnosti v oblasti renovácie a rekonštrukcie nehnuteľností, no na druhej strane môže priniesť relatívne vysoké zisky.

REITs

V prípade REITs ide o investičné fondy, ktoré sa zameriavajú výhradne na investície do nehnuteľností alebo do hypoték.Sú to obchodovateľné cenné papiere, ktoré investorom umožňujú získať prístup k profesionálnemu riadeniu investícií a pravidelnému príjmu z nájomného.

Pri investovaní do nehnuteľností je dôležité mať jasno vo svojich finančných cieľoch, ale aj v rizikách, ktoré je dobré konzultovať so skúsenými odborníkmi. Okrem toho je dôležité dôkladne skúmať trh a vyhodnocovať potenciálne investičné príležitosti, vďaka ktorým môže byť investovanie do nehnuteľností spojené s naozaj zaujímavým zhodnotením.

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články

Reklama

Môže byť mzdová agenda jednoduchšia? Ale určite! Využite mzdový softvér Mzdy Komplet od Vemy.