- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Oceľ má svoje miesto v kovovýrobe

Oceľ je dnes najpoužívanejším hutníckym materiálom vôbec. V súčasnej dobe si ju nemôžu vynachváliť najmä v stavebníctve, kde si vážia predovšetkým jej dlhú životnosť, ktorá môže dosiahnuť aj dlhých sto rokov, čo je rovnaká životnosť, akú vykazujú napríklad nové budovy. Okrem toho oceľ fantasticky odoláva vonkajším vplyvom, nezastraší ju dážď alebo iná nepriazeň počasia. Nebojí sa dokonca ani zemetrasenia. Oceľ sa tiež ľahko kombinuje s inými hutníckymi materiálmi, možno práve preto našla svoje miesto aj v strojárstve a kovovýrobe, čím sa zaoberá spoločnosť Steeltec.

Ako sme spomenuli, oceľ je jedným z najpoužívanejších hutníckych materiálov vôbec. Našla si svoje miesto nielen v stavebníctve, kde je asi najviac cenená, ale tiež si svoje miesto našla v strojárstve či v kovovýrobe, kde si aj tento materiál pomerne cení.

Viete, že je oceľ ekologická?

Oceľ je obľúbená možno aj z toho dôvodu, že sa jedná o ekologický hutnícky materiál. Mnoho ľudí sa domnieva, že oceľ nie je ekologická, čo je samozrejme mylná domnienka. Oceľ ekologická je a dokážeme to tak, že sa na oceľ pozrieme z chemického hľadiska. Ak by sme sa na oceľ mali pozrieť z chemického hľadiska, zistili by sme, že základom tohto hutníckeho materiálu je železo, ktoré nijako neškodí životnému prostrediu, a to ani v konečnej podobe.

Okrem toho, že je oceľ ekologická, je tiež ekonomická, čo sa o každom hutníckom materiáli bohužiaľ povedať nedá.

O spoločnosti Steeltec:

Ako sme spomínali, oceľ využíva k svojej kovovýrobe aj spoločnosť Steeltec, čo je dnes jednotka vo veľkosériovej kovovýrobe. Firma je známa tým, že poskytuje kompletný servis svojim klientom, ktorý zahŕňa nielen samotnú veľkosériovú kovovýrobu, ale zahŕňa aj ďalšiu úpravu v procese strojárskej výroby, čo zahŕňa napríklad zváranie, brúsenie, lisovanie alebo práškové lakovanie či konečnú montáž.

Předchozí článek
Další článek

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články

Reklama

Môže byť mzdová agenda jednoduchšia? Ale určite! Využite mzdový softvér Mzdy Komplet od Vemy.